....

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

look at me, i am here.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Loreen A. DonceVitto

Join : 28/07/2012

MesajSubiect: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 9:33 pm

In acea noapte vroia doar s fie singura. Nu avea chef de nimeni, vroia sa fie lasata in pace, sa fie doar ea si depresia in care se afla. Plansese toata seara din naiba stie ce motiv. Nu putuse sa treaca peste faptul ca in urma cu aproape un an fusese pe punctul de a fi violata de catre iubitul ei de atunci, si inca se simtea singura si dezamagita de ea insasi.

Statea pe balconul conacului, si cand auzi niste pasi in spate se ascunse dupa o perdea, incercand sa nu scoata niciun sunet, desi probabil ca bataile inimii ei o dadeau de gol.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 9:44 pm

Toata ziua dormise, dar nici nu era de mirare faptul ca nu se mai ranise de mai bine cateva saptamani, dar ii era ok si asa.Ofta avand pe el doar blugii si cam atat.Iesise pe balcon, dandu-si repede seama ca nu era singur, bataile inimii fetei auzindu-se destul de tare, mai ales ca auzul lui era mult mai dezvoltat.
-Nu are rost sa te ascunzi, te-am simtit de cand am iesit din camera.spuse pe un ton usor amuzat.
Statea cu spatele rezemat de balustrada si avand in mana dreapta o tigara.Nu prea ii pasa de persoana care se afla acum pe balcon, dar parca putina conversatie nu ii strica.Ochii lui de un albastru ciudat privea spre locul une statea fata ascunsa.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 9:48 pm

Pasii se tot apropiau, facandu-i inima sa ii bata nebuneste in piept, Arty avand ochii inchisi.

Tresari usor in schimb, cand auzi o voce masculina si ofta incet, iesind de dupa perdea usor sfioasa. La ora respectiva ii era frica pana si de umbra ei.
-Um...bau? spuse usor stanjenita, inrosindu-se brusc cand vazu abdomenul bine facut al tipului din fata ei. La naiba, nu auzise de tricou?! Acum ii venea sa saliveze privindu-i corpul amuzata. Nu era de bine.
Bataile inimii se mai potolira cat de cat, insa tot il pivea sfioasa pe individ.
-Intuitia asta. spuse sarcastica, strambandu-se la el.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 9:52 pm

Incepuse sa rada cand observa cat de rosie era in obraji.Ii facu semn sa se apropie tragand un fum din tigara.
-Haidee, nu musc....inca. spuse ganditor.
Sangele ei il atragea, dar nu avea de gand sa ii faca nimic.Cand ii auzi a doua replica se stramba si el putin.
-Sau simtul de vampir, depinde cum o iei. spuse dand din umeri.Ian. se prezenta intr-un final, fiind destul de manierat de felul lui.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 9:57 pm

Se apropie de el, privindu-i chipul. Avea picioarele goale pe podeaua rece dar pentru ea nu mai conta faptul ca putea raci cu usurinta in acest mod.
-Loreen. Sau Artemis. spuse simtind brusc fluturasi in tot stomacul si ofta incruntandu-se usor. Prietenii imi zic Lora sau Arty. adauga ridicand din umeri. Tipul acela era atat de dragut, insa nu ii inspira prea mare incredere.
-Mama mi-a zis sa nu vorbesc cu strainii. spuse in gluma, muscandu-si limba pentru a nu mai comenta altceva.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:01 pm

-Frumos nume Lora. spuse ganditor.
Ii amintea de vremurile pe cand era om, dar asta era partea a doua.Isi scutura capul lasand acele amintiri la o parte.
-Nu mai sunt strain, stii cum ma cheama. spuse dand fumul in sus ca sa nu ii sufle fetei in fata. Si cred ca esti destul de mare ca sa stii cu cine si cu cine nu sa nu vorbesti.spuse ganditor.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:09 pm

Il asculta aeriana, fara sa bage prea mult in capsor ceea ce ii spunea. Din acei fluturasi din stomac, amestecati cu depresia in care se afla de un an, rezulta ceva ciudat. Spera doar ca nu se vedea faptul ca plansese o seara intreaga.
Cand il vazu ca fuma, ii lua brusc tigara dintre buzd si o arunca. Nu stia ce ii venise.
-Nu e bine sa fumezi. ii spuse lasand un pic capul intr-o parte, uitandu-se ciudat la el si facu inca un pas spre acesta. Daca avea sa o muste...atunci...eh, asta este.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:14 pm

Ramase uimit cand ii aruncase tigara, dar pe moemnt nu comenta nimic.
-Crede-ma nu mai am ce pati.Practic sunt mort. spuse dand din umeri.
Nu intelegea ce fusese cu acea reactie, dar ehh acum nu prea mai conta asta.Era ok totul deci trebuia sa se gandeasca de ce ii aruncase tanara tigara?Neeh nu ii pasa prea mult.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:20 pm

Incerca sa zambeasca insa nu ii iesi decat un zambet stramb. Ofta usor si se se aseza pe jos, rezemata cu spatele de perete insa stranuta, fiind prea rece.
-Cati ani ai, Ian? il intreba incercand sa-si revina de dupa stranut.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:24 pm

-22 , dar tu? intreba.
O auzi stranutand si o ridica in brate, asezand-o pe masa.
-Asa macar nu racesti prea tare. spuse schitand un mic zambet.
Disparu pentru cateva secunde, aparand cu hanoracul lui in mana si il puse pe umerii tinerei stand in fata ei acum, asteptandu-i raspunsul la intrebare.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:32 pm

Dadu incet din picioare zambindu-i inocent brunetului, insa tresari cand acesta disparu. Zau. O lasa singura?! Din fericire insa, acesta aparu, cu un hanorac pe care i-l puse in jurul umerilor micuti ai lui Arty.
-Multumesc. spuse pupandu-l pe obraz ibagandu-si apoi nasul in haanoracul lui, putand sa ii simta mirosul.
-17. ii raspunse la intrebare, stranutand din nou.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Sam Iul 28, 2012 10:43 pm

Zambi cand il saruta pe obraz si o privi zambind incet.
-Cam mica sa umbli singura pe afara. spuse chicotind usor fantomatic.
O privea si isi trecu usor doua degete pe obrazul ei.Era uneori un romantic, dar totusi nu cu oricine.Fata ii atrase atentia, dar asta era partea a doua.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 5:42 am

-Nu sunt mica! protesta strambandu-se la . Era copilaroasa in majoritayea timpului, insa ei ii convenea.
Inima incepu iarasi sa ii bata cu putere cand degetele reci ale brunetului incepura sa ii mangaie obrazul.
-Esti asa rece...sopti timida privindu-l in ochi strangand ceva mai bine hanoracul in jurul umerilor ei,; ii iubea parfumul lui Ian.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 12:10 pm

Isi retrase degetele usor privind-o atent si schita un mic zambet.
-Sunt bun vara cand iti este calda. spuse stand rezemat de masa acum.
Incepuse sa rada la prima ei replica, ceva mai tarziu, dar pentru el era mica.
-Pentru mine esti piticot. spuse razand incet.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:17 pm

Se dadu jos de pe masa, mai mult sarise, si topai sarind in spatele brunetului, avand ambele maini usor in jurul gatului sau, ir picioarele pe talia lui, tinandu-se bine.
-O sa fii frigiderul meu personaaal. Pot pooot? spuse pe un ton copilaresc si din nou simtea fluturasi in stomac cand ii simti parfumul. Un parfum tare, barbatesc si extrem de placut.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:23 pm

Incepuse sa rada cand tanara ii sarise in spate si o prinse de picioare.
-Ce zici sa vezi ceva incredibil? intreba curios privind-o .
O tinea bine, vrand sa o duca pe stanci acum, dar doar daca tanara vroia, nu vroia sa mearga de capul lui acum.Zambi usor schitat, simtindu-i parfumul furmos si doar zambi.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:30 pm

-Daaa! zise, ea de fapt gandindu-se la curcubee, ponei, si alte creaturi stupide imaginare, asemeni unei copile de cinci ani. Ea inca traia in lumea ei, era ceva ce nu putea fi schimbat la Artemis. Se tinea bine de el, tremurand usor cand se gandea la inaltimea la care avea sa zboare Ian cu tot cu ea in spatele lui.

-Daca o sa cad...incepu pe un ton amenintator, ascunzandu-si fata in umarul brunetului, abia atunci realizand ca statea cu buzele pe pielea lui si isi ridica fata instantaneu, sperand ca nu se inrosise...prea tare.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:33 pm

-Nu cazi, te tin eu, promit ca nu vei pati nimic. spuse zambind.Dar, inainte de toate ia hanoracul meu calumea pe tine. spuse chicotind incet si dand-o jos din spatele lui.
Ii puse calumea hanoracul sa nu ii fie frig si zambi incet intorcandu-se din nou cu spatele la ea.
-Hopa sus , piticot. spuse chicotind incet vrand sa o tachieneze putin.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:37 pm

Se dadu jos de pe el, lasandu-l sa o imbrace bine cu hanoracul brunetului. Ii placea ca era atat de atent cu ea si avea multa grija de aceasta. O facea sa se simta usor protejata si iubea lucrul asta.
Topai din nou in spatele lui, sarind pe el si se tinu bine.
-Piticoot? Poate vrei sa te musc de ureche! zise scotand limba la el. Oh, la dracu, incepea sa se indragosteasca.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:39 pm

-Poate vrei sa te invat sa zbori. spuse rrazand.
Sari pe balustrada stand in picioare de aceasta data si sari jos, incepand sa o ia la fuga. Fugea foarte repede, simtind vantul , dar nu il enerva chiar deloc. Fugea in sus pe munte acum tinand-o bine pe tanara.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:42 pm

Abia acum isi amintise ca tocmai ce mancase, si simtea cum o lua usor ameteala de la viteza aceea. Isi puse capul pe umarul lui Ian incercand sa nu se mai gandeasca la nimic si isi puse gluga pe cap, continuand sa stea asa.
-Ma poti invata sa zbor? il intreba razand incet insa tremurand de frica.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:45 pm

-Daca mai comentezi mult piticot da. spuse razand incet si ajunse sus.
Zambi lasand-o jos acum si zambi dulce intorcandu-se spre ea stand in pe stanci.O tinea in brate tanara fiind desculta.Zambi incet si ii arata privelistea superba ce se intindea in fata lor acum.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:49 pm

-Atunci o sa incerc sa comentez mai des, pentru ca vreau sa zbor. ii zise pupandu-l pentru a doua oara in acea noapte pe obraz. Cand vazu privelistea aceea minunata, ramase fara cuvinte. Facu ochii mari, incruntandu-se apoi la Ian.
-Puteai sa-mi zici macar sa iau aparatul de fotografiat! zise strambandu-se la el, si ii dadu un pumn in umar usor. De fapt, la ce forta avea ea, parca ar fi lovit o fetita de trei ani.
-E superb...sopti continuand apoi sa priveasca uimita peisajul.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:51 pm

-Revin in doua secunde. spuse zambind si o lasa pe stanca. Nu te misca. spuse.
Se facuse nevazut , in cinci secunde fiind inapoi cu aparatul ei si doua pahare si o sticla de vin. Se aseza langa ea, aducandu-i si o pereche de sandale. O incalta ca pe un copil mic si ii dadu aparatul.
-Ce zici de un pahar de vin? intreba stand langa ea pe stanca acum si zambi sarmant.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 1:58 pm

Incremeni pe stanca, stand ca un bibelou, temandu-se ca Ian o lasase acolo singura singurica. Cine stie ce animal avea sa apara si sa o sperie in asa fel incat sa cada de pe stanca? Mintea ei mergea mult prea departe, poate din cauza thriller-elor pe care le vazuse in ultima vreme. Din fericire acesta se intoarse si iarasi o lasase placut surprinsa cand aparu cu o sticla de vin si cu niste sandale cu care o incalta. Wow. Acest om o uimea prin grija pe care i-o purta. Era absolut perfect, nu ii putea gasi niciun punct slab!

-M...mersi. sopti privindu-l fix in ochii albastri.
Totul era atat de romantic...insa isi lua gandul de la asta, nu erau impreuna si trebuia sa revina cu capul pe umeri.
-Pentru tot. sopti in continuare simtind cum inimioara ei mai avea un pic si ii iesea din piept

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   

Sus In jos

look at me, i am here.
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Wild forests :: Conac :: Balcon-
Mergi direct la: