....

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

look at me, i am here.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Ian DonceVitto

Join : 28/07/2012

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:01 pm

Chicoti incet, dandu-i un pahar cu vin si luand si el unul.Puse in a lui o sticluta de sange combinandu-l cu vinul si ii zambi.
-Nu ai pentru ce piticot, imi place de tine ca esti copilaroasa. spuse zambindu-i cald.
Lua cateva guri din vin si zambi cald continuand sa bea din vin apoi privi aiurea privelistea.
-O sa te duc si in alte locuri, dar nu in seara asta.spuse calm si zambi.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:07 pm

-Ma corupi. zise pe un ton sec, privind vinul din paharul pe care il tinea in mana. Daca ma imbat tu esti de vina, ok? il intreba clipind des si chicoti privind stelele. Totul era perfect, nici ca isi mai dorea altceva.
"O sa te duc si in alte locuri, dar nu in seara asta"
Isi repeta acea fraza de vreo trei ori si simea cum inima ii crestea de fericire. Asta insemna ca aveau sa se mai intalneasca. Adica lui ii placea compania ei. Ii venea sa topaie in sus de fericire, dar asta ar fi fost prea riscant la cat de sus se aflau ei.
-Pe Luna? il intreba inocenta si rase, punandu-si capul pe umarul lui.
Si totusi...prima replica a lui o facuse sa se inroseasca. Da, era copilaroasa, insa pe multi ii deranja lucrul asta. Se pare ca nu si pe Ian, ceea ce pentru Loreen era mai mult decat perfect.
-Mi-ai facut seara muuult mai frumoasa. zise razand amintindu-si ca in urma cu cateva ore era deprimata si plangea. Acum era super fericita.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:11 pm

-Te duc si pe luna daca vrei, o sa fie mai greu, dar ehh vom face si asta. spuse razand incet.
Zambi lasand-o sa stea cu capul pe umarul lui privind stelele.
- Ma bucur ca ti-am facut seara mai frumoasa, daca ti-e frica de inaltimi sa imi zici acum sa nu te mai duc asa sus. spuse razand incet.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:14 pm

Ii privi ochii, aproape pierzandu-se in ei si se gandea cum ar fi daca l-ar fi sarutat. Evident, n-avea de gand sa o faca, tipul era vampir. Cine stie ce reactii putea avea, si se temea intr-o oarecare masura.
-Nu, e perfect. Doar ca e pentru prima oara cand stau pe o stanca. zise razand, continuand sa stea cu capul pe umarul lui si lua o gurita de vin, privind iarasi stelele.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:17 pm

-Atunci ma bucur ca am fost primul care te-a adus aici pustoaico. spuse zambind incet.
O privi pentru cateva clipe vazand ce frumoasa era defapt.Nu bagase de seama pana in acel moment, dar ehh acum nici nu mai conta acest lucru. Ar fi vrut sa o sarute, dar nu putea.
-Imi plac ochii tai , sunt unici . spuse zambind .
Dadea pe romantincul, dar asta nu era important acum, putea fi foarte romantic, dar na .

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:19 pm

Simtea ca murea. De fericire. Era euforica si ceea ce o enerva era faptul ca nu putea sa arate asta la exterior si trebuia sa tina totul in ea. Era cel mai frumos compliment pe care i-l facuse un baiat, de cand se stia ea.
-Siii daca ti-as spune ca am lentile de contact ce ai zice? o intreba curioasa. Nu vea lentile de contact, nici nu le suporta, insa vroia sa auda raspunsul brunetului.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:23 pm

-Nu ai lentile de contact, mi-as fi dat seama daca aveai, oricum ai avea ochi frumosi si nu ar merita sa ii schimbi purtand lentile. spuse dand usor din umeri si ii zambi mai luand cateva guri din vinul cu sange .
Avusese grija macar sa isi puna doar el in pahar sange sa nu puna in tot vinul.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:27 pm

Cu fiecare compliment pe cre i-l facea, simtea ca se indragosteste tot mai mult de el si se temea. Se temea sa fie din nou ranita, de aceea evita pe cat de mult posibil relatiile. Lui, insa, ii fusese greu sa ii reziste.
-Ian, te rog...nu mai fa asta...sopti inchizandu-si ochii si isi ridica capul de pe umarul lui, punandu-l pe genunchii ei.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:31 pm

Ii ridica usor privirea privind-o bland.
-Lora, ce s-a intamplat? intreba vazand schimbarea brusca de pe chipul ei.
Nu intelegea de ce se schimbase asa brusc, dar va afla pana la urma nu vroia sa o intristeze sau ceva de genul, era mai nebun, dar nici chiar asa.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:35 pm

Il privi trista, simtind din nou fluturii aia in stomac pe care nu putea sa ii ignore. Nu stia cum sa i-o spuna. Se temea ca va rade de ea, in fond era mult mai mica decat el.
-Ma indragostesc de tine...sopti privind in alta parte apoi. Nu stia daca era de bine faptul ca il iubea, insa totusi nu vroia sa fie iar ranita. Ar fi fost prea mult pentru ea.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:39 pm

Ii intoarce privirea spre el zambindu-i incet si o trage la propriu in bratele lui.
-Pustoaico, ma cunosti doar de cateva ore. spuse chicotind incet. Ma simt flatat si voi avea grija de tine promit, nu vei fi ranita. ii sopti la ureche.
O tinea usor de barbie zambindu-i cald si o saruta incet pe obraz.Nu se simtea in stare sa o sarute pe buze.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:43 pm

Norisorul de puf pe care plutise pana atunci cazuse in momentul cand ii spusese ca il stia doar de cateva ore. Se lasa trasa in bratele lui.
-Deci zici ca e prea devreme? intreba soptit punandu-si capul pe umarul lui zambind in schimb cand ii promisese ca va avea grija de ea si ca nu o va rani.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:46 pm

-Ehh , poate putin, dar eu te-am vazut seara de seara am fost langa tine chiar daca tu nu stiai. spuse chicotind incet.
Avea mainile pe talia ei si zambi incet. Seara se seara fusese langa ea si o vazuse plangand si toate cele.
-De ce ai plans in seara aceasta? intreba.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:50 pm

Simti un junghi drept in inima cand acesta ii spusese ca o vazuse plangand si ca fusese noapte de noapte langa ea.
Isi ridica privirea spre el, oftand incet.
-Pur si simplu. Fara motiv. zise ridicand slab din umeri. Nu conteaza, oricum. continua.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:52 pm

-Esti sigura? intreba privind-o bland.
Isi apropie mai mult chipul de al ei si o saruta incet, avand o mana pe obrazul ei acum.Nu mai vroia sa o vada plangand, ii placea de ea cand zambea nu cand plangea.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 2:58 pm

-Am plans dintr-o prostie. N-are importanta. zise chicotind si inima aproape i se opri cand Ian o saruta. Nu stia ce sa faca, se inrosise toata, putea paria. Ii raspunse la sarut avand degetele pe obrazul lui. Se simtea atat de bine stand acolo in bratele lui, incat acel moment n-ar mai fi vrut sa se termine. Era perfect. Distanta la care se aflau in acel moment era o nimica toata. Ea deja se afla intre norisori.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:01 pm

Zambi in coltul gurii, continuand sa o sarute.O musca foarte usor de buza, avand grija si isi strecura limba printre buzele ei. Se simtea foarte bine cu tanara si o trase mai bine in bratele lui, simtindu-se perfect.
Era ciudat cat de bine se simtea, dar asta era cam tot ce conta pentru brunet tanara din bratele lui si nimeni altcineva.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:06 pm

Isi puse picioarele in jurul taliei lui Ian si continua sa il sarute, avand o mana in parul lui.
-Te iubesc muuult. sopti timida, punandu-si capul pe umarul lui, simtind ca exploda de fericire. Era cel mai frumos moment din toti cei 17 ani ai ei.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:08 pm

Zambi cand o auzi tinand-o in brate linistit.
-Si eu te iubesc pustoaico. spuse sarutandu-i incet fruntea.Haide e tarziu si ti-ar prinde bine un somn luung. spuse chicotind ridicandu-se cu ea in brate.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:10 pm

Chicoti incet si brusc, un fior rece de spaima ii strabatu sira spinarii cand Ian se ridica cu ea in brate, Arty tinandu-se bine de el.
-Nuu...mai vreau sa stau cu tineee...se planse ca un copil si scoase limba la el.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:14 pm

-Nu mai scoate limba la mine pitic ca te musc, raman cu tine promit . spuse zambind si o lua spre conac.
Stia drumul pe derost, dar era ok nu se chinuia cu nimic sau ceva de genul.Zambi incet si o saruta incet pe buze din nou.
-Poti dormi la mine in camera daca vrei. spuse privind-o atent.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:18 pm

Cand ajunsera, rasufla usurata si prelungi putin sarutul privindu-l apoi pe Ian. Era atat de frumos incat ii venea sa il sarute de un milion de ori.
-Ok. zise zambind inocenta. Sper doar ca nu deranjez. spuse scotand limba.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:19 pm

-Din moment ce ti-am zis sa dormi la mine, normal ca nu deranjezi. spuse razand incet si o privi.
O lasa pe patul moale, asezandu-se langa ea si ii zambi cald.

Sus In jos
Loreen A. DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:22 pm

Se stramba la el apoi lasa capul pe perna simtind cum totul se invartea cu ea. Cu siguranta era de la viteza cu care zburase Ian. Cand isi reveni il privi zambind dulce si il saruta din nou, avand o mana pe ceafa lui.

Sus In jos
Ian DonceVitto

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   Dum Iul 29, 2012 3:23 pm

Ii raspunse la saurt, punandu-si mana pe spatele ei si o trase peste el zambind incet. Se simtea bine cu ea, si acum o tinea peste el si zambi in coltul gurii.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: look at me, i am here.   

Sus In jos

look at me, i am here.
Sus 
Pagina 2 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Wild forests :: Conac :: Balcon-
Mergi direct la: